PODPOŘTE PLAST JE PAST 2019

Plast je past 2018 se pomalu chýlí ke konci, ale i díky Vám se nám letos povedla úžasná věc. Evropský parlament přijal silnou směrnici omezující jednorázové plasty v celé EU. Už teď plánujeme jak pokračovat a na co se zaměřit v roce 2019. Na základě vaší zpětné vazby se v příštím roce zaměříme kromě plastového znečištění i na problematiku nadspotřeby a zbytečného plýtvání. Rozdělte svůj dar podle toho, na čem chcete abychom pracovali a zajistěte tak úspěšnou kampaň v roce 2019.


Tlak na politiky

Zaměříme se na prosazení principů oběhové ekonomiky na národní i evropské úrovni. Počítáme, že na celoevropské úrovni budou velkým tématem mikroplasty a jejich zákaz nejen v kosmetice. Mnohé plastové výrobky obsahují nebezpečné chemikálie, které ztěžují jejich recyklaci a ohrožují zdraví spotřebitelů.

Tlak na firmy

Pro firmy je důležité, jak vnímáme jejich značku a pověst.Nechceme nechat odpovědnost za znečištění jednorázovými plasty jen na spotřebitelích. Budeme tlačit na firmy, aby se zavázaly minimalizovat svou plastovou stopu a postupně odstranily zbytečné jednorázové plasty. Dáme jim najevo, že nám záleží na tom, jak se chovají k životnímu prostředí.

Osvěta a vzdělávání

Osvětou budeme šířit povědomí o plastovém znečištění. Potřebujeme PLAST JE PAST dostat k co nejvíce lidem. Budeme promítat dokumenty, uspořádáme přednášky na školách i festivalech. Budeme aktivní v médiích, pořádat konference a investovat do online reklamy. Chceme ukazovat lidem, jaké dopady může mít jejich chování.

Životní styl

Příčinu i dopady plastového znečištění je nutné řešit komplexně a od základu. Společně se pokusíme dosáhnout skutečné změny v obci, kde žijete, škole, kde studujete, místě, kde pracujete nebo podniku, kam chodíte jíst, pít a bavit se. Omezení spotřeby jednorázových plastů v každodenním životě bude při řešení plastové krize nevyhnutelné, záleží na každém z nás.

Testování a výzkum

Vzduch, půda i voda kterou pijeme je zamořená mikroplasty. Letos jsme otestovali množství mikroplastů v českých řekách a na základě výsledků se rozhodneme, jak v projektu budeme pokračovat. Každopádně budeme sledovat výsledky aktuálního vědeckého poznání, upozorňovat na mnohdy skryté hrozby plastového znečištění a snažit se, aby firmy, politici i spotřebitelé nejen o problému věděli, ale hlavně aby ho řešili.

Celkem darujete

Nepřekročte platnost karty!
– co to znamená?

Greenpeace ČR využívá darovací portál DARUJME.CZ. Kliknutím na tlačítko "Darovat" souhlasíte s provozními podmínkami.