Konec první fáze a začátek druhé…

14. 8. 2018

První fáze kampaně Plast je past dospěla ke svému konci. A musíme uznat, že pro nás skončila velice příjemným překvapením. Původní cíl 30 tisíc podpisů pod výzvu ministrům a průmyslu jste splnili již za něco málo přes týden a ani navýšení na 50 tisíc nebylo dostatečně ambiciózní. K dnešnímu dni se Vás připojilo přes 70 tisíc a to je opravdu úžasné! Do listopadu tohoto roku máme cíl 100 000 podpisů a věříme, že i tentokrát ho s Vaší pomocí splníme s předstihem.

V historii české pobočky Greenpeace je to opravdový unikát a doposud se nic takového nepovedlo. Problematika plastů je evidentně palčivým tématem a velice pozitivním signálem je, že jsme evidentně připraveni situaci změnit.

Podpisem to ale ani zdaleka nekončí. Abychom dosáhli skutečné změny, musíme se nyní posunout dál, a proto vstupujeme do druhé fáze kampaně, která se zaměřuje supermarkety. Společně dokážeme vyvinout dostatečný tlak, který velké potravinové řetězce dokáže přimět svou plastovou stopu snížit. Velká část potravin je v supermarketech balena ve zcela nadbytečných obalech. Každý z nás se již jistě setkal s obalem, nad kterým zůstával rozum stát. Banán na plastovém tácku potažený fólií, okurka v plastovém obalu či dokonce oloupaná mandarinka v plastovém kelímku. A to není ani zdaleka všechno. Prodejcům musíme dát najevo, ze o zbytečné obaly nestojíme a chceme, aby svůj přístup změnili.

Proto právě nyní nastává čas, kdy Vás opravdu potřebujeme. Přijměte i Vy své úkoly společně pojďme posunout kampaň o významný krok dál.

Přihlašte se do svého účtu a pokud jej ještě nemáte, podepište výzvu a vytvořte si jej. Opravdu to stojí za to. Následně se totiž budete moc zapojit do velice důležitých úkolů a sledovat svůj pokrok v cestě za cílem. Každá další fáze kampaně přináší mnoho možností zapojení a i Vaše účast je nesmírně důležitá. Úspěšní totiž budeme pouze pokud nás bude dost.

Jsme opravdu nadšení z toho, kolik lidí se doposud připojilo a moc se těšíme na společnou cestu za vítězstvím. Pozvěte i své přátelé a rodinu, kohokoli, kdo je ochoten se zapojit. Jedná se o velice důležitý krok, který za nás nikdo jiný neudělá.


Sdílet na Facebooku

Další novinky Darujte